Aktuality

15.duben Úspěšný program na podporu venkovských prodejen pokračuje. Kraj v dalším kole rozdělí téměř 3 miliony korun

Mezi provozovatele prodejen na venkově půjde přes 4 miliony korun

Královéhradecký kraj opět rozdělí další finanční prostředky provozovatelům malých prodejen na venkově. Provozovatelé obchodů v obcích či jejich místních částech do tisíce obyvatel s jedinou prodejnou obdrží prostřednictvím krajského dotačního programu více jak 4,2 milionu korun.

12.duben Královéhradecký kraj podpoří pět filmových projektů

Královéhradecký kraj podpoří pět filmových projektů

Šest milionů korun rozdělí Královéhradecký kraj mezi filmaře v rámci dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby. Hlavním účelem programu je poskytnout neinvestiční finanční podporu pěti produkcím, mezi kterými jsou jak celovečerní filmy, tak jeden televizní seriál. Produkce část natáčení stráví v regionu.

9.duben V dubnu začíná 12 dopravních staveb na krajských silnicích

V dubnu začíná 12 dopravních staveb na krajských silnicích

S příchodem jarních teplot je začátek dubna tradičním termínem zahájení stavební sezony na silnicích. Tento měsíc tak začíná 12 krajských dopravních staveb napříč regionem. Jednou z nich je například nezbytná rekonstrukce tří mostů na hlavním tahu na Špindlerův Mlýn za 120 milionů korun.

5.duben Zámek v Novém Městě nad Metují přivítal ministra kultury Martina Baxu

Zámek v Novém Městě nad Metují přivítal ministra kultury Martina Baxu

Královéhradecký kraj ve čtvrtek 4. dubna navštívil ministr kultury Martin Baxa. Cestu po regionu zahájil na zámku v Novém Městě nad Metují, kde se v doprovodu hejtmana Martina Červíčka a starosty města Milana Slavíka setkal s majiteli zámku a společně probrali význam této národní kulturní památky a pokračovali v jednání o jeho další budoucnosti.

4.duben Královéhradecký kraj společně s Hradcem Králové bude hostit mezinárodní setkání byznysmenů v turismu

Královéhradecký kraj společně s Hradcem Králové bude hostit mezinárodní setkání byznysmenů v turismu

Ve dnech 26. až 30. dubna 2024 se v Královéhradeckém kraji uskuteční největší česká byznysová akce v oblasti cestovního ruchu Czechia Travel Trade Day 2024 s významnou mezinárodní účastí. Královéhradecký kraj prostřednictvím své organizace krajské centrály cestovního ruchu a ve spolupráci se Statutárním městem Hradcem Králové připravil program zaměřený na propagaci našeho regionu a rozvoj turismu. Očekává účast více jak 250 českých a zahraničních podnikatelů.

4.duben Vyšlo dubnové číslo U nás v kraji

Vyšlo dubnové číslo U nás v kraji

Zpravodaj U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě července a srpna. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

4.duben Stavba roku Královéhradeckého kraje vstoupila do 21. ročníku

Stavba roku Královéhradeckého kraje vstoupila do 21. ročníku

Na začátku března byl vyhlášen 21. ročník architektonické soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2024. Cílem soutěže je seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a projektováním v Královéhradeckém kraji.