Aktuality

21.září Mladí sportovci z Úpice přivezli z mezinárodních her medaile

Mladí sportovci z Úpice přivezli z mezinárodních her medaile

Zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi z 12. Evropských her handicapované mládeže Emil open se přišli do sídla kraje pochlubit mladí sportovci ze Speciální Základní školy Augustina Bartoše z Úpice. Letošní ročník byl her byl rekordní, účastnilo se ho 891 mladých sportovců z dvanácti zemí Evropy.

21.září Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic

Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic

Po více jak 10 letech od dokončení obchvatu Vamberka došlo k dohodě mezi Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, Královéhradeckým krajem a městem Vamberk o uspořádání silniční infrastruktury na území města. Do majetku státu nyní patří pouze obchvat města, silnice procházející jeho centrem jsou krajské a Vamberk bude nově spravovat místní komunikace.

21.září Bezpečnostní rada kraje projednala situaci v regionu

Bezpečnostní rada kraje projednala situaci v regionu

Pod vedením hejtmana Martina Červíčka zasedala bezpečnostní rada kraje. Na svém pravidelném jednání probrala body z oblasti bezpečnosti, připravenosti krajského integrovaného záchranného systému, ale i vývoj epidemické situace v regionu.

19.září Hledáme nejšikovnější děti, přihlaste je do Zlatého oříšku!

Hledáme nejšikovnější děti, přihlaste je do Zlatého oříšku!

Zlatý oříšek je soutěž, která vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti z celé České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s pětadvacetiletou tradicí a pravidelným novoročním finále v České televizi. Tradičně probíhá pod záštitou MŠMT ČR a Ministerstva kultury ČR. Uzávěrka přihlášek letošního jubilejního ročníku je 15. října 2023.

18.září ilustračka

Týden pěstounství vyvrcholil v safari parku Dnem pro pěstouny

Královéhradecký kraj minulý týden pořádal ve spolupráci s městskými úřady, neziskovými a příspěvkovými organizacemi kraje Týden pěstounství. Bohatý program pro veřejnost a pěstounské rodiny se konal napříč regionem a vyvrcholil v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem Dnem pro pěstouny.

16.září Žně v Královéhradeckém kraji skončily oslavou

Žně v Královéhradeckém kraji skončily oslavou

Symbolické poděkování Zemi za úrodu a slavnostní ukončení žní v Královéhradeckém kraji se uskutečnilo v polovině září v hradeckých Šimkových sadech. Dvoudenní program nabídl bohatý kulturní program a prostor pro prezentaci výrobků regionálních producentů. Nechyběla ani výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Ocenění si také převzali regionální zemědělci a potravináři.

15.září ilustračka

Vznik karavanových stání znovu podpoří krajský dotační program

Královéhradecký kraj pokračuje v podpoře budování karavanových stání pro obytná vozidla. V druhém ročníku dotačního programu na rozvoj infrastruktury cestovního ruchu uvolní finanční prostředky ve výši šest milionů korun. Dotace opět pokryjí nejen výstavbu karavanového stání, ale také pořízení servisní stanice nebo vybudování technického zázemí pro uschování jízdních kol a elektrokol. Zájemci budou moci podávat žádosti od 17. října do 20. listopadu 2023.

14.září ilustračka

U Jičína vznikne nová výjezdová základna zdravotnické záchranné služby

V Roubousích u Jičína by do tří let měla vyrůst nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Krajští zastupitelé dali zelenou financování projektu. Stavební práce by mohly začít příští rok. Většinu předpokládaných nákladů ve výši 73,3 milionu korun včetně DPH pokryje evropská dotace.