Náchodský projekt Učíme (se) příběhy čekají poslední dva workshopy pro veřejnost
Muzeum Náchodska s podporou partnerských kulturních a vzdělávacích institucí je právě v polovině realizace projektu Učíme (se) příběhy. Série storytellingových workshopů v praxi ověřuje, že právě vyprávěním lze kreativně učit i budovat a utužovat komunitu Náchodska. Zájemci z řad nejen lokálních patriotů se mohou zdarma zúčastnit jarních workshopů, které se v rámci projektu uskuteční 16. března a 25. května.
Storytelling aneb vyprávění příběhů je jedním z nejstarších umění světa a zájemci si jej mohou zdarma vyzkoušet na dvou jarních workshopech. První z nich se uskuteční 16. března se zkušenou lektorkou Lucií Nemešovou, která provede workshopem Naučme se vyprávět… Příběh o městě, ve kterém žijeme. Zabývat se bude negativními narativy, které jsou s Náchodem spojované, a společným hledáním alternativních náchodských příběhů, díky nimž lze prohlubovat lásku k místu, ve kterém žijeme.
Poslední setkání se uskuteční 25. května a provede jím vypravěčka Markéta Holá. V rámci programu Náchodské Prima sezóny zorganizuje mezigenerační workshop věnovaný tématům dospívání a dalších přechodných období v životě člověka. Projekt organizátoři symbolicky uzavřou u společného ohně jak jinak než vyprávěním příběhů.
Na projektu Učíme (se) příběhy spolupracují klíčové vzdělávací a kulturní instituce města Náchoda i účastníci zájmových uskupení a komunit. Projekt je jednou z prvních vlaštovek kreativního vzdělávání v Náchodě a jeho okolí a vyvrcholí v rámci studentského festivalu Náchodská Prima sezóna.
Workshopy jsou zdarma a místo konání organizátoři včas zveřejní na webu muzeumnachod.cz/ucime-se-pribehy. Kapacita je omezená, proto je nutná registrace na e-mailu smekalova@muzeumnachodska.cz nebo na telefonním čísle 739 047 065. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie a Národního plánu obnovy Ministerstva kultury České republiky.