Zlatá včela 2013

30. 4. 2013

V sobotu 20. dubna 2013 se na Základní škole v Dubenci konalo oblastní kolo „ZLATÉ VČELY“. Na soutěž přijelo celkem 36 včelaříků ze tří kategorií.

Při prezenci si každý vylosoval číslo a byl zařazen do skupiny, se kterou postupně plnil jednotlivé části soutěže. Na zahájení promluvil místopředseda ČSV Vlastimil Dlab, PaedDr. Ivan Bělohlávek zástupce SOUV-VVC Nasavrky a předseda ZO ČSV Dvůr Králové nad Labem Josef Holub. V dopoledních hodinách nejprve všichni soutěžící napsali testy včelařských vědomostí, které přivezl PaedDr. Ivan Bělohlávek a při zahájení soutěže byly rozpečetěny. Dále se skupiny soutěžících střídaly na jednotlivých stanovištích, kde byly připraveny úkoly z včelařských dovedností, včelařských pomůcek, poznávání rostlin a mikroskopování. Po obědě byly vyhlášeny výsledky a předány ceny. Vítězové I. kategorie - 1. Jan Materna; 2. Eliška Šebková; 3. Denisa Hnízdilová Vítězové II. kategorie - 1. Nikola Antonínová; 2. Jana Hlavová; 3. Michaela Všetečková Vítězové III. kategorie - 1. Veronika Šebková; 2. Petr Provazník; 3. Josef Bárta Kompletní výsledková listina Odpolední program byl pro účastníky již daleko klidnější a začínal v Jaroměři na nádraží. Zde pro nás byla připravena historická souprava vedená motorovým vozem M131 známého pod jménem „Hurvínek“, která nás dopravila do Starkoče. V okolí obce si účastníci podle připraveného plánku našli několik pomníčků z Prusko-rakouské války, a pokud našli i cestu zpátky, čekalo na ně v jídelním voze malé občerstvení. Ještě než jsme se vydali na zpáteční cestu, řekl nám jednatel „železniční výtopny Jaroměř“ pan Bohumil Škoda o motoráčku několik základních informací. Za zdárný průběh celé akce vděčíme především vedoucím včelařských kroužků, vedení školy ZŠ Dubenec, včelařům z řad ZO ČSV Dvůr Králové nad Labem, moji manželce a všem sponzorům.