Sociální služby › Informace pro poskytovatele služeb › Rozvojové projekty › Předcházející projekty › Projekt služby prevence IV › Aktuality projektu
Aktuality projektu
Královéhradecký kraj končí financování vybraných sociálních služeb z individuálního projektu „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV“ který byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost (OPZ).
Obecně prospěšná společnost Tyfloservis i v letošním roce v rámci Open air programu festivalu Divadlo evropských regionů nabídne návštěvu Temné kavárny. Ta bude otevřena ve dnech 24. 6. – 26. 6. 2019 v Soukromém hudebním klubu č. p. 4 na Velkém náměstí v Hradci Králové. Návštěvníkům zprostředkuje zážitek z pobytu ve tmě spojený s konzumací nápojů a drobného občerstvení. Dále setkání s nevidomými a slabozrakými lidmi, kteří v kavárně budou obsluhovat a také povídat o svém životě.
Salinger, z.s. pořádá pod záštitou Statutárního města Hradec Králové třetí ročník akce Den s úsměvem. Ta proběhne v neděli 9. 10. 2016 od 13:00 do 17:30 na Tylově nábřeží (v blízkosti Hučáku). Letošní ročník s podtitulem „Víte, že …?“ přibližuje neziskovou organizaci Salinger, která se zaměřuje na pomoc dětem a jejich rodinám již 18 let. Program obohatí i improshow.
Dne 2. září 2016 se konalo slavnostní předání nového automobilu do užívání Života bez bariér.
Tréninkový byt organizace PFERDA z.ú. poskytuje své služby mentálně postiženým a duševně nemocným lidem v Rychnově nad Kněžnou už několik let. Jeho posláním je rozvíjet, upevňovat a udržet základní znalosti a dovednosti potřebné pro zvýšení samostatnosti osob s lehkým až středně těžkým mentálním postižením, případně s duševním onemocněním, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci, tj. chybí jim základní dovednosti potřebné k samostatné péči o svou osobu a vlastní domácnost.
„Deset dní jinak“ je název letního tábora, který jsme uskutečnili na přelomu července a srpna pro děti v obtížné rodinné situaci.
Od 1.2.2013 poskytuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Jičín sociální službu v zařízení Azylový dům Jičín.
Azylový dům Jičín svým uživatelům nabízí ubytování, podporu při obstarávání osobních záležitostí, základní poradenství, pomoc při činnostech zabezpečujících orientovat se ve svých právech a povinnostech nebo upevňování dosavadních schopností a dovedností v oblasti péče o domácnost, o svou osobu i o své děti. Cílem je uživatelovo osamostatnění a zapojení se do běžného života.
Hradec Králové - Centrum Síťovka zve do nově upravených prostor, kde v rámci dne otevřených dveří představí svou novou koncepci sociální služby pro rodiny s dětmi, které se nalézají v tíživých životních situacích. Při této příležitosti vystaví výtvarná díla svých „příznivců a přátel“ z řad veřejnosti i spolupracujících organizací, která byla pro podporu centra vytvořena.
Myslíte si, že škola a učení k prázdninám nepatří? My v Aufori si myslíme, že učení může být zábavné, hravé a zajímavé, a proto jsme s rodinami zapojenými do projektu „Učí (se) celá rodina“ v kontaktu i o školních prázdninách.
V naší rychnovské kavárně se od 1. května vytvořila dvě nová chráněná pracovní místa na pozici číšník/číšnice. Na toto místo nastoupila jedna z našich uživatelek služby sociální rehabilitace - slečna Simona R. Simona se na nástup připravovala v kavárně intenzivně celý rok. Naši kavárnu navštěvuje od roku 2011 a postupně se naučila vše, co potřebuje umět a znát na pozici číšnice, například samostatně obsluhovat hosty, nabízet produkty z naší pekárny i uklízení kavárny.
Sociální pracovnice a pracovníci z Komunitního centra Amaro Phurd – Pražská již řadu let pomáhají rodinám s dětmi na Královéhradecku. Při své práci kladou důraz především na kontakt s lidmi v jejich přirozeném prostředí. Tedy v bytech, na ubytovnách, v institucích, venku, prostě všude tam, kde je to trochu víc „domov“ a trochu méně „kancelář“. V terénu. Jak taková práce vypadá?
V Komunitním centru ZIP - Salinger, z.s. proběhl dne 22. 3. 2016 konkurz do romského pěveckého sboru Čhavorenge.
Azylový dům společnosti Most k životu o.p.s. získal opět finanční podporu od Královéhradeckého kraje na realizaci projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV. Tento projekt navazuje na již úspěšně zrealizované projekty v letech 2008-2015.
Sdružení rodičů a přátel mentálně postižených v Jičíně, poskytuje sociální služby osobám s lehkým, středně těžkým mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Sociální rehabilitaci poskytujeme ambulantní a terénní formou, v rozsahu stanoveném zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.
V rámci „terénních programů“ spolupracujeme s lidmi ohroženými chudobou. Jedná se o osoby, pro které je z mnoha důvodů obtížné vstoupit na trh práce, ocitají se v dluhové pasti, žijí ve velmi nevyhovujících podmínkách.
Služba sociální rehabilitace je jednou z registrovaných sociálních služeb Života bez bariér.
Služba je poskytována osobám s chronickým duševním onemocněním, osobám s kombinovaným, mentálním postižením a tělesným postižením, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci.
V rámci projektu „Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji IV“, získal z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost na zajištění sociálních služeb více než 337 milionů korun. Projekt podpoří služby, které přispívají k začleňování zdravotně postižených do společnosti, rozšíří se služby na podporu osob s duševním onemocněním. Významnou část služeb tvoří služby pro rodiny s dětmi včetně azylových domů.