Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebRozvojové projektyPředcházející projekty Projekt služby prevence IIIAktuality projektu

Aktuality projektu

7.10.2015

Služba Sociální rehabilitace slouží lidem bez domova s podporou financí z ESF

Středisko sociálních služeb pro lidi bez domova při Oblastní charitě Hradec Králové – Dům Matky Terezy, podporuje muže a ženy bez přístřeší, nebo ohrožené osoby sociálním vyloučením v návratu k běžnému způsobu života. Jeho čtyři sociální služby - Nízkoprahové denní centrum, Noclehárnu, Azylový dům a Sociální rehabilitaci, mohou lidé bez domova využívat samostatně, či je kombinovat.

25.9.2015

Sociální rehabilitace s podporou Krajského úřadu

Obecně prospěšná společnost SKOK do života o.p.s. poskytuje v rámci veřejné zakázky Krajského úřadu Královéhradeckého kraje registrovanou službu sociální rehabilitace, a to od ledna do září tohoto roku.

25.9.2015

UŽ I NA NÁCHODSKU POMÁHÁME ŽÍT LIDEM S DUŠEVNÍ NEMOCÍ

V září 2014 zahájila v Náchodě činnost pobočka Péče o duševní zdraví (PDZ). Byla to reakce na nedostatek sociálních služeb podporujících lidi s duševní nemocí v regionu. Potřebnost služby se rychle potvrdila, když v prvních měsících kontaktovalo službu více než 20 lidí.

1.9.2015

Péče o duševní zdraví v zahradě

Rychnovská pobočka Péče o duševní zdraví a komunitní zahrada v Doudlebách nad Orlicí připravují společně sérii setkání, která mají umožnit duševně nemocným lidem strávit smysluplně čas ve společnosti druhých, něčemu novému se naučit a užít si pobyt v přírodním prostředí.

3.8.2015

Case management pro lidi s mentálním hendikepem

Je to již 4 rok, co používáme metody práce, které do ČR přišly původně z USA jako metdy práce s lidmi se závažným duševním onemocněním, také při práci s lidmi s mentálním hendikepem. Case management je metoda práce, jejímž cílem je provázet klienta systémem veřejně dostupných služeb tak, aby se jeho život co nejvíce podabal životu, který by vedl, kdyby nebyl nemocný.

15.6.2015

Azylový dům modernizuje…

„Díky podpoře ze strany Královéhradeckého kraje a města Trutnova jsme mohli i v letošním roce zkvalitnit vnitřní vybavení i interiér azylového domu“, říká ředitel společnosti Mgr. Michal Bořek, „a to zejména novým nábytkem či kuchyňským vybavením, ale i malováním a mnoha nutnými opravami“.

29.5.2015

Azylový dům pro lidi bez domova funguje s podporou financí z ESF

Služba Azylový dům slouží lidem bez domova. Posláním jednotlivých sociálních služeb v Domě Matky Terezy je různou formou podporovat muže a ženy bez přístřeší, nebo ohrožené osoby sociálním vyloučením v návratu k běžnému způsobu života. Nabídku sociálních služeb tvoří Nízkoprahové denní centrum, Noclehárna, Azylový dům a Sociální rehabilitace.

29.5.2015

Jít si naproti podruhé

Poskytovatelé sociálních služeb v Jičíně – Apropo, Stacionář Kamarád a Péče o duševní zdraví si vás dovolují pozvat na společně pořádanou komunitní konferenci s názvem „Jít si naproti“, konající se pod záštitou města Jičína.

29.5.2015

DOBRÁ PRAXE V SOCIÁLNÍ REHABILITACI

Duševní nemoc někdy do života člověka zasáhne vážným způsobem. Vrátit člověka se zkušeností s nemocí zpátky do života, rehabilitovat ho, pak stojí hodně úsilí všech zúčastněných, jak to ukazuje následující příklad dobré praxe.

22.5.2015

Tréninková kavárna „Láry Fáry“ v Náchodě

Nejmladším projektem občanského sdružení Pferda je Tréninková kavárna “Láry Fáry” v Náchodě. Byla otevřena v roce 2011 a stejně jako její předchůdkyně v Rychnově nad Kněžnou poskytuje služby sociální rehabilitace dospělým osobám s lehkým či středním mentálním postižením i jiným zdravotním postižením.

24.4.2015

Činnost Azylového domu Jičín

Osobám nacházejícím se v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení je určena sociální služba Azylový dům Jičín, kterou od jara 2013 provozuje Oblastní spolek ČČK Jičín.

24.4.2015

Život bez bariér nabízí službu sociální rehabilitace i v roce 2015

Hlavní cílovou skupinu služby tvoří osoby s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením a duševním onemocnění ve věku od 16 do 80 let. Velká část této skupiny je vzhledem ke svému zdravotnímu omezení nucena zvládat každý den celou řadu situací, které pro zdravého člověka nepředstavují žádnou zvláštní výzvu. Zdravotně postiženým a duševně nemocným lidem však v případě, že na tyto situace nejsou připraveni, hrozí sociální vyloučení.

9.4.2015

Tréninkový byt v Rychnově nad Kněžnou

Tréninkový byt vznikl jako reakce na situaci dospělých lidí s mentálním postižením, kteří chtějí žít v budoucnu samostatnějším životem a chtějí zůstat ve svém přirozeném prostředí.

9.4.2015

S radostí pečeme pro všechny

Tréninková pekárna Láry Fáry v Kvasinách vznikla v listopadu 2010 jako další projekt občanského sdružení Pferda. Tréninková pekárna Láry Fáry je ambulantní sociální službou sociálně terapeutická dílna, kde nalézají uplatnění dospělé osoby s lehkým až středním mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s jiným druhem postižení (neurologickým, tělesným, psychickým, jiným zdravotním), kdy mentální postižení je vždy primární.

9.4.2015

SV. ANNA DOMOV PRO MATKY S DĚTMI NÁCHOD

Farní charita Náchod realizuje od 1. 1. 2015 prostřednictvím zařízení SV. ANNA Domov pro matky s dětmi Náchod prostřednictvím IP Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji III. Služby jsou financovány z prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.

9.4.2015

DŮM NA PŮLI CESTY – NÁCHOD

Farní charita Náchod realizuje od 1. 1. 2015 zařízení Dům na půli cesty - Náchod prostřednictvím IP Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji III. Služby jsou financovány z prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.

9.4.2015

Takový normální život s Pferdou

Sociální služba Takový normální život funguje v občanském sdružení Pferda od roku 2010 a je to terénní sociální služba podpory samostatného bydlení. Tato služba je určena pro dospělé osoby s lehkým mentálním a kombinovaným a jiným zdravotním postižením. Vznikla jako přirozené vyústění tranzitního programu Tréninkový byt. Slouží dospělým lidem s lehkým mentálním postižením, kteří bydlí samostatně a potřebují jen malou míru podpory.

9.4.2015

Služby pro nevidomé a slabozraké v Královéhradeckém kraji

Oslabení či ztráta zraku přináší mnoho důsledků v životě člověka. Poškození zraku způsobuje zdravotní potíže a mění sociální situaci člověka, který se díky postižení stává nesamostatným v aktivitách běžného života a závislým na pomoci ostatních.

9.4.2015

Sociální rehabilitace pro zrakově postižené

Služba podporuje využití náročných kompenzačních pomůcek pro osoby s těžkým zrakovým postižením. Je poskytována ambulantní nebo terénní formou v rámci Královéhradeckého kraje.