Sociální služby › Zpravodaj › Aktuality
Aktuality
Středisko Triangl Občanského sdružení Salinger nabízí v rámci sociálních služeb v královéhradeckém kraji program sanace rodiny. Je to služba poskytovaná rodinám s dětmi, které se nacházejí v obtížné životní situaci a nemohou ji sami svými silami vyřešit. V rámci sanace rodiny poskytujeme našim klientům pomoc a podporu a snažíme se společně stabilizovat život v rodině, tak aby členové rodiny zůstali pohromadě. Cílem naší služby je napomáhat v rodinách k zlepšení vztahů. Jaké jsou tedy rodiny, kterým se program sanace nabízí? Lze vůbec pro čtenáře vykreslit portrét typické rodiny vhodné pro práci v programu sanace? Existují v rodinách, které procházejí programem sanace shodné znaky? Budu se snažit na tyto otázky odpovědět laické čtenářské veřejnosti následujícím způsobem. Popíšu typické znaky rodiny, která právě vstupuje do programu sanace. Představím v krátkosti příběh jedné rodiny, která programem sanace rodiny úspěšně prošla.
Poskytovatelé sociálních služeb využívají finanční prostředky z individuálního projektu, který zajišťuje provoz 46 vybraných služeb sociální prevence v území Královéhradeckého kraje; z nich bylo šest nově zřízeno (pro duševně nemocné, pro osoby s mentálním postižením a pro děti a mládež).
Ve čtvrtek 9. září 2010 proběhlo ve vile v Brožíkově ulici slavnostní znovu otevření a zahájení provozu vily. Vila je již více jak měsíc v plném provozu. Obecně prospěšná společnost Skok do života v ní poskytuje službu sociální rehabilitace. Služba je určena pro lidi s mentálním postižením na území Hradce Králové a okolí.
Královéhradecký kraj navázal na několikaletou tradici a opět nabídne pracovníkům sociálních služeb na svém území příležitost dále se vzdělávat.
Zhruba 23 milionů korun získal Královéhradecký kraj z fondů Evropské unie na další zlepšování kvality a dostupnosti sociálních služeb. Projekt nabídne zejména množství konzultací a seminářů, nabídne i možnost využít dobrovolníky.
Z průzkumu provedeného začátkem roku vyplynulo, že v Novém Bydžově žije asi 100 Romů s trvalým bydlištěm v jiné obci. Nyní terénní sociální pracovnice provedla zmapování těchto rodin, do deseti z celkových 15 se podařilo díky ní proniknout a provést bližší šetření. Detailní šetření se týká těch rodin, které mají nezletilé děti. Rozhovory provádí pracovnice sociálně právní ochrany dětí, abychom zajistili, že péče o všechny děti je dostatečná.
Broumov: Najít práci je v dnešní době opravdu oříšek. O to víc, pokud práci sháníme v oblasti, která se dlouhodobě potýká s nejvyšší mírou nezaměstnanosti. Pokud se navíc jedná o možnost zaměstnat obyvatele ze sociálně vyloučených lokalit, obtížnost je dvojnásobná.
Ve středu 13. října 2010 proběhne již 11. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka, jejíž výtěžek bude použit na speciální výukové programy pro těžce zrakově postižené. Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR) ve spolupráci s obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a TyfloCentrum. Záštitu poskytl předseda Senátu Parlamentu ČR MUDr. Přemysl Sobotka.