Sociální služby › Zpravodaj › Aktuality
Aktuality
Již po sedmé se konal Festival sociálních služeb s názvem "Poznejme se navzájem", který odstartoval v pátek 19. 6. 2015 mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní vědeckou knihovnou.
Výzva k podání žádosti o dotaci z rozpočtu Královéhradeckého kraje pro rok 2015 na podporu sociálních služeb definovaných v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů.
Královéhradecký kraj v rámci projektu „Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji IV“ realizuje aktivity vedoucí k rozvoji, podpoře a transparentní spolupráci poskytovatelů a zadavatelů v tvorbě sítě sociálních služeb v rámci Královehradeckého kraje.
„Díky podpoře ze strany Královéhradeckého kraje a města Trutnova jsme mohli i v letošním roce zkvalitnit vnitřní vybavení i interiér azylového domu“, říká ředitel společnosti Mgr. Michal Bořek, „a to zejména novým nábytkem či kuchyňským vybavením, ale i malováním a mnoha nutnými opravami“.
„ Nebojte se nás !“
to je motto I. ročníku akce „Festival sociálních služeb Náchod“.
V pátek 19. 6. 2015 od 9.00 do 18.00 hodin opět ožije kampus Univerzity Hradec Králové již 7. ročníkem Festivalu sociálních služeb s názvem "Poznejme se navzájem". Smyslem festivalu je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách v Hradci Králové a prostřednictvím pestrého programu nabídnout co nejvíce aktivit, při nichž se mohou „poznat navzájem“ nejen poskytovatelé a klienti sociálních služeb, ale může se aktivně zapojit i široká veřejnost. Vstupné je zcela zdarma.
Služba Azylový dům slouží lidem bez domova. Posláním jednotlivých sociálních služeb v Domě Matky Terezy je různou formou podporovat muže a ženy bez přístřeší, nebo ohrožené osoby sociálním vyloučením v návratu k běžnému způsobu života. Nabídku sociálních služeb tvoří Nízkoprahové denní centrum, Noclehárna, Azylový dům a Sociální rehabilitace.
Poskytovatelé sociálních služeb v Jičíně – Apropo, Stacionář Kamarád a Péče o duševní zdraví si vás dovolují pozvat na společně pořádanou komunitní konferenci s názvem „Jít si naproti“, konající se pod záštitou města Jičína.
Duševní nemoc někdy do života člověka zasáhne vážným způsobem. Vrátit člověka se zkušeností s nemocí zpátky do života, rehabilitovat ho, pak stojí hodně úsilí všech zúčastněných, jak to ukazuje následující příklad dobré praxe.
Nejmladším projektem občanského sdružení Pferda je Tréninková kavárna “Láry Fáry” v Náchodě. Byla otevřena v roce 2011 a stejně jako její předchůdkyně v Rychnově nad Kněžnou poskytuje služby sociální rehabilitace dospělým osobám s lehkým či středním mentálním postižením i jiným zdravotním postižením.