Sociální služby › Zpravodaj › Aktuality › Pro zájemce o služby
Pro zájemce o služby
Historie – Středisko bylo založeno v roce 1992, počátkem roku 1993 zakoupilo dům, který byl rekonstruován a dne 17. 11. 1996 slavnostně otevřen. Před rekonstrukcí domu a během ní byla práce postavena především na terénních aktivitách mezi mládeží, po rekonstrukci se těžiště práce přesunulo do Milíčova domu a aktivity se rozvinuly do nynější podoby.
Nový Bydžov má romskou komunitu s procentuelním zastoupením v obecné populaci 4,48 %, nyní cca 350 osob, s progresivní demografickou tendencí.
Zhruba 14,2 milionu korun poskytne Královéhradecký kraj na terénní práci, která pomáhá obyvatele ze sociálně vyloučených lokalit začlenit zpět do běžného života, například umožnit jim opět získat zaměstnání a udržet si ho. Finance na podporu projektu kraj získal z Evropského sociálního fondu.
Královéhradecký kraj pořádá seminář Veřejná prezentace v sociálních službách. Seminář je bezplatný.
Termín konání: 19. srpna 2009
Doba konání: od 9:00 - do 13:00 hod.
Místo konání: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, místnost P1.443
Informujte nás o svých vzdělávacích potřebách, o tom, co v nabídce současného „vzdělávacího“ individuálního projektu kraje postrádáte, sdělte nám vaše názory na systém vzdělávání v sociální oblasti, zašlete nám vaše náměty a doporučení.
29.5.2009 proběhla první informační schůzka realizátorů veřejné zakázky „Komplexní zajištění vytvoření systému řízení kvality v sociálních službách a jeho ověření ve vybraných zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji“ – společnosti EuroProfis, s.r.o. a JOB, o.s. s 6 poskytovateli soc. služeb, kteří se dobrovolně přihlásili do projektu. K zapojeným poskytovatelům patří: Domov Dědina, Opočno; Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí; Geriatrické centrum Týniště nad Orlicí; Laxus o.s., Hradec Králové; Občanské sdružení Salinger, Hradec Králové; SKOK do života, o.p.s., Hradec Králové.
Klub Smajlík, ve kterém Občanské sdružení SOUŽITÍ – JAROMĚŘ, provozuje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, má za cíl umožnit dětem a mládeži (dále jen „klienti“) v nepříznivé sociální situaci využívat služeb zařízení, podporovat jejich sociální začlenění do majoritní společnosti včetně zapojení do celospolečenského dění ve městě a napomáhat zvyšování jejich sociálních dovedností. Dále pak zařízení poskytuje sociálně právní ochranu klientů a vytváří pružnou nabídku volnočasových aktivit na základě požadavků klientů.
Zřizovatelem nízkoprahového klubu Archa je občanské sdružení DOKOŘÁN, které v Náchodě působí od r. 1995. Kromě Archy zřizuje také Alternativní klub pro mládež Poklop.
Město Rychnov nad Kněžnou požádalo pro rok 2008 o dotaci z rozpočtu Královéhradeckého kraje na odstraňování sociálního vyloučení a jeho prevenci v sociálně vyloučené romské lokalitě.