Portál sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebRozvojové projektyPředcházející projekty Projekt Rozvoj IIAktuality projektu

Aktuality projektu

26.7.2010

Pět sociálních služeb dlouhodobě podpořeno

Již jsme Vás informovali, že v Královéhradeckém kraji proběhlo, díky individuálnímu projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji, dvě stě jednodenních konzultací odborníků v zařízeních, která poskytují pomoc a podporu lidem, kteří nedovedou nebo nemohou zvládnout vlastní nepříznivou životní situaci svými silami, ani s pomocí své rodiny nebo okolí. Jenže některé problémy či témata byla složitější, než aby šla hravě vyřešit diskuzí s odborníkem na danou problematiku za jeden den. Byla to zejména témata, která ovlivňují celý vnitřní systém organizace, jako například plánování průběhu služeb společně s klientem (člověkem, který pomoc potřebuje) nebo veřejná presentace služby.

9.7.2010

Projekt podpory poskytovatelů sociálních služeb v Královéhradeckém kraji je úspěšně završen

Dne 30. 6. 2010 proběhla poslední odborná konzultace v zařízení sociálních služeb. Již od května minulého roku, tedy více jak rok probíhá konzultační podpora v zařízeních, která poskytují sociální služby v Královéhradeckém kraji. Jedná se například o domovy pro seniory, pečovatelské služby, azylové domy, denní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, služby pro děti a mládež i pro osoby bez přístřeší nebo pro osoby, které se potýkají se závislostí. Díky podpoře financované z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost bylo během období realizace zakázky poskytnuto 200 odborných konzultací těmto zařízením. Proč se to všechno děje?

18.6.2010

Uběhl rok od začátku projektu na tvorbu systému řízení kvality a jeho ověření v sociálních službách v Královéhradeckém kraji

Veřejná zakázka „Komplexní zajištění vytvoření systému řízení kvality v sociálních službách a jeho ověření ve vybraných zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji“ začala v květnu 2009 a bude končit za 3 měsíce, a to v srpnu 2010. Zadavatelem je sociální odbor Královéhradeckého kraje, který ji vyhlásil v rámci svého individuálního projektu „Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji“ a který je financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Realizátorem je firma EuroProfis, s.r.o. se svými dodavateli občanským sdružením JOB o.s. a se 4 experty. Mezi zapojené poskytovatele sociálních služeb patří: Domov Dědina, Opočno; Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí; Geriatrické centrum Týniště nad Orlicí; Laxus o.s., Hradec Králové; Občanské sdružení Salinger, Hradec Králové; SKOK do života, o.p.s., Hradec Králové.

6.5.2010

S občany o sociálních službách

Náměty a připomínky k budoucí podobě sociálních služeb v Novém Městě nad Metují mohou občané přednést na veřejném projednávání připravovaného plánu sociálních služeb, které se za účasti starostky a místostarosty města uskuteční 19. května 2010 od 16 hodin ve dvorně domova seniorů MSSS Oáza. Setkání zpříjemní pěvecký sbor Malíček a taneční vystoupení žáků Základní umělecké školy Bedřicha Smetany. O den dříve, 18. května 2010, ve 14 hodin se uskuteční v prostorách Základní školy speciální NONA setkání s rodiči osob s mentálním postižením.

31.3.2010

NADĚJE je také Centrum sociálních služeb v Broumově

„Naděje umírá poslední“ je jistě rčení, které napadne každého při vyslovení slova „naděje“. A je to tak. I v největší bídě, zoufalství, strachu, zůstává v člověku světélko na konci tunelu, tedy naděje, že bude líp.

10.3.2010

Nový Bydžov provedl průzkum v romské komunitě

Město Nový Bydžov v rámci spolupráce s Královéhradeckým krajem provedlo průzkum v 80 romských rodinách. Město Nový Bydžov provedlo v rámci projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji další z řady průzkumů. Šetření bylo provedeno v 92% romských rodinách, kterých je v Novém Bydžově 87. Zjištěno tak bylo přímo v domácnostech, že Romů je v Novém Bydžově 377, to znamená 5% občanů žijící v Novém Bydžově. Počet Romů narostl za pět let o 18%. Nárůst je způsoben zejména nastěhováním nových romských rodin do nemovitostí soukromých majitelů, v nich bydlí tři čtvrtiny Romů. Nehlášených k pobytu v Bydžově je čtvrtina z celkového počtu Romů.