Sociální služby › Informace pro zájemce o služby › Aktuality
Aktuality
Zhruba 14,2 milionu korun poskytne Královéhradecký kraj na terénní práci, která pomáhá obyvatele ze sociálně vyloučených lokalit začlenit zpět do běžného života, například umožnit jim opět získat zaměstnání a udržet si ho. Finance na podporu projektu kraj získal z Evropského sociálního fondu.
Královéhradecký kraj pořádá seminář Veřejná prezentace v sociálních službách. Seminář je bezplatný.
Termín konání: 19. srpna 2009
Doba konání: od 9:00 - do 13:00 hod.
Místo konání: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, místnost P1.443
Informujte nás o svých vzdělávacích potřebách, o tom, co v nabídce současného „vzdělávacího“ individuálního projektu kraje postrádáte, sdělte nám vaše názory na systém vzdělávání v sociální oblasti, zašlete nám vaše náměty a doporučení.
29.5.2009 proběhla první informační schůzka realizátorů veřejné zakázky „Komplexní zajištění vytvoření systému řízení kvality v sociálních službách a jeho ověření ve vybraných zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji“ – společnosti EuroProfis, s.r.o. a JOB, o.s. s 6 poskytovateli soc. služeb, kteří se dobrovolně přihlásili do projektu. K zapojeným poskytovatelům patří: Domov Dědina, Opočno; Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí; Geriatrické centrum Týniště nad Orlicí; Laxus o.s., Hradec Králové; Občanské sdružení Salinger, Hradec Králové; SKOK do života, o.p.s., Hradec Králové.
Klub Smajlík, ve kterém Občanské sdružení SOUŽITÍ – JAROMĚŘ, provozuje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, má za cíl umožnit dětem a mládeži (dále jen „klienti“) v nepříznivé sociální situaci využívat služeb zařízení, podporovat jejich sociální začlenění do majoritní společnosti včetně zapojení do celospolečenského dění ve městě a napomáhat zvyšování jejich sociálních dovedností. Dále pak zařízení poskytuje sociálně právní ochranu klientů a vytváří pružnou nabídku volnočasových aktivit na základě požadavků klientů.
Zřizovatelem nízkoprahového klubu Archa je občanské sdružení DOKOŘÁN, které v Náchodě působí od r. 1995. Kromě Archy zřizuje také Alternativní klub pro mládež Poklop.
Město Rychnov nad Kněžnou požádalo pro rok 2008 o dotaci z rozpočtu Královéhradeckého kraje na odstraňování sociálního vyloučení a jeho prevenci v sociálně vyloučené romské lokalitě.
Královéhradecký kraj se aktivně věnuje integraci obyvatel sociálně vyloučených lokalit. Spolupracuje s nestátními neziskovými organizacemi, s obcemi s rozšířenou působností na svém území, se školami a školskými zařízeními.
Královéhradecký kraj představil Nové zjišťování potřeb – postup, jak pracovat s potřebami v plánování sociálních služeb.