Sociální služby › Informace pro zájemce o služby › Aktuality
Aktuality
21. až 23. června 2010 pořádá Tyfloservis, o.p.s. Hradec Králové v kavárně Kafekára vozovna kafé TEMNOU KAVÁRNU. Cílem projektu je názorně přiblížit široké veřejnosti podmínky, v nichž nevidomí lidé žijí. Laická veřejnost tak může alespoň na okamžik okusit, jaký může být život beze zraku, příjemně posedět v tajemném prostředí tmy a ochutnat dobrou kávu. Obecným cílem projektu je podpora integrace nevidomých a slabozrakých lidí do společnosti.
Náměty a připomínky k budoucí podobě sociálních služeb v Novém Městě nad Metují mohou občané přednést na veřejném projednávání připravovaného plánu sociálních služeb, které se za účasti starostky a místostarosty města uskuteční 19. května 2010 od 16 hodin ve dvorně domova seniorů MSSS Oáza. Setkání zpříjemní pěvecký sbor Malíček a taneční vystoupení žáků Základní umělecké školy Bedřicha Smetany. O den dříve, 18. května 2010, ve 14 hodin se uskuteční v prostorách Základní školy speciální NONA setkání s rodiči osob s mentálním postižením.
Město Broumov v březnu dokončilo výsledky průzkumu sociálních potřeb obyvatelstva regionu Broumovska. V tuto chvíli jsou výsledky předmětem procesu schvalování a připomínkování. Účelem tohoto průzkumu je schopnost efektivně reagovat na potřeby samotných obyvatel. Aby se město zaměřilo na uspokojování jen těch potřeb, u kterých obyvatelé cítí potřebu je naplnit. Co je důležité – obyvatelé se sami vyjadřují k věcem, které se jich týkají.
Na jeho vzniku se podíleli kromě zástupců města, také terénní pracovníci občanského sdružení Romodrom.
Dne 22. dubna 2010 se uskutečnila na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje prezentace výsledků výzkumu potřeb obyvatel kraje v oblasti sociálních služeb. Záměrem prezentace bylo seznámit širší odbornou veřejnost s těmito výsledky a ukázat na možnosti rozvoje dostupnosti a kvality sociálních služeb v kraji.
V čem, jakým způsobem a o spokojenosti se službami o. s. Romodrom, si povídal terénní sociální pracovník Aleš Fuchs s paní Eštočákovou z Hradce Králové.
Osamění. Tímto slovem lze shrnout potíže, s nimiž se nejčastěji potýkají lidé, kteří pečují o blízkého člena rodiny – dítě s postižením nebo stárnoucí rodiče. Ukázal to průzkum, který si nechal zpracovat Královéhradecký kraj.
V březnu 2010 proběhlo ve školce v Rychnově nad Kněžnou setkání za účelem vymezení vzájemné spolupráce v oblasti předškolního vzdělávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit. O spolupráci jednali terénní pracovnice občanského sdružení Romodrom Jana Licková, koordinátor terénní sociální práce Čestmír Horký a ředitelka Mateřské školy Klíček, paní Jana Rollová, účelem bylo vymyslet společnou strategii ve zvyšování návštěvnosti dětí ze sociálně vyloučených lokalit v předškolních zařízeních.