Domů Aktuality Finálový Den ODM: Královéhradecký Kraj Veze Domů 28 Medailí

Finálový den ODM: Královéhradecký kraj veze domů 28 medailí

26. 06. 2026

Výprava Královéhradeckého kraje přidala v závěrečný den Olympiády dětí a mládeže v Praze další cenné kovy. Domů si veze celkem 28 medailí – 13 zlatých, 6 stříbrných a 9 bronzových.  V bodovaném pořadí krajů získala 9. místo. 

Sportovce i organizátory v poslední den opět prověřilo téměř extrémní počasí, ale na výkonech mladých reprezentantů to nebylo znát. Na sportovištích nechybělo nadšení ani odhodlání podat co nejlepší výkony až do posledních okamžiků ODM.

Zlatou medaili v judu vybojovali Kateřina Kudrová a Jonáš Zavadil. Zlato získali rovněž stolní tenisté ve smíšené čtyřhře kategorie U15.

Stříbrnou medaili vybojovala Ester Vyskočilová ve stolním tenisu v kategorii dvouhry dívek U15.

Bronzové medaile přidali Anna Bursíková v závodě MTB XCO v cyklistice, družstvo basketbalistek v turnaji žákyň, reprezentanti kraje ve stolním tenisu ve smíšené čtyřhře U13 a také volejbalisté v turnaji družstev chlapců.

Krajská výprava tak z letošní Olympiády dětí a mládeže veze celkem 28 medailí – 13 zlatých, 6 stříbrných a 9 bronzových. Závěrečný den ještě výrazně zamíchal pořadím krajů a Královéhradecký kraj obsadil výborné 9. místo.

„Děkujeme všem sportovcům a organizačním týmům za skvělou reprezentaci Královéhradeckého kraje. Za každým úspěchem jsou hodiny tréninku, neskutečná práce trenérů a podpora rodičů a obrovská chuť sportovců. Teď je ale čas na oslavu a odpočinek, všichni si to zasloužíte,“ vzkázala po skončení her náměstkyně hejtmana Jana Berkovcová.

Další Olympiáda dětí a mládeže se uskuteční v lednu 2027 na sněhu a zimních sportovištích, kdy hostitelem bude Plzeňský kraj.

 Královéhradecká výprava se tak může začít těšit na další olympijské výzvy.

Fandí celý kraj.