Domů Úřad Úřední Deska VV - Rozhodnutí Povolení Stavby - I/37 Výšinka – Horní Žďár, Zvýšení Bezpečnosti Provozu

VV - rozhodnutí povolení stavby - I/37 Výšinka – Horní Žďár, zvýšení bezpečnosti provozu

Zveřejněno do

10. 9. 2026

Zveřejněno od

26. 8. 2026

Okruh

Ostatní

Zveřejnil

Odbor dopravy a silničního hospodářství

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA

ROZHODNUTÍ
POVOLENÍ STAVBY
 

Výroková část:
Krajský stavební úřad Královéhradeckého kraje, jako stavební úřad příslušný podle § 30 odst.
1 písm. e) a § 34 písm. a) bod. 2. zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších
předpisů (dále jen "stavební zákon"), v řízení o povolení záměru přezkoumal podle §§ 182 -
193 stavebního zákona žádost, kterou dne 13.02.2026 podal prostřednictvím informačního
systému stavebního řízení u Krajského stavebního úřadu Královéhradeckého kraje (dále také
„stavební úřad“) stavebník, Ředitelství silnic a dálnic s. p., IČO 65993390, Čerčanská
2023/12, 140 00 Praha, Správa Hradec Králové, Pouchovská 401, 503 41 Hradec Králové,
zastoupený na základě plné moci společností PRODIN a.s., IČO 25292161, K Vápence
2745, 530 02 Pardubice, (dále jen "stavebník"), a rozhodl takto:

I. Podle §§ 197, 211 stavebního zákona

p o v o l u j e

stavební záměr:

„I/37 Výšinka – Horní Žďár, zvýšení bezpečnosti provozu“

v rozsahu stavebních objektů:
SO 110 – Úprava křižovatky ve st. 9,29 km
SO 111 – Úprava křižovatky ve st. 9,64 km
SO 134 – Přechod pro chodce ve st. 10,28 km, Výšinka
SO 181 – Dopravně-inženýrská opatření
SO 251 – Opěrná zeď ve st. 9,29 km
SO 431 – Nasvícení přechodu pro chodce

(dále jen "stavba") na pozemcích parc. č. 1133/3, 1133/7, 1610/2, 1133/8, 1133/9, 1403/1,
1133/10, 1133/2, 1440/1, 1651/5, 2081/20, 2135/12 v k. ú. Horní Žďár, na pozemcích parc. č.
1502/9, 1502/7, 1502/86, 177/2, 1502/96 v k. ú. Brusnice.

Více informací v přílohách