Správa silnic Královéhradeckého kraje přijme zaměstnance na pozici: inspektor/ka silniční sítě - mostař/ka

22. 8. 2024 Autor: Správa silnic Královéhradeckého kraje, příspěvková organizace

Správa silnic Královéhradeckého kraje, příspěvková organizace
Na Okrouhlíku 1371/30, Pražské Předměstí, 500 02 Hradec Králové

Přijme zaměstnance na pozici:

INSPEKTOR/KA SILNIČNÍ SÍTĚ – MOSTAŘ/KA

  • místo výkonu práce: Správa silnic Královéhradeckého kraje, příspěvková organizace,  Pod Budínem 1179, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, alt. Na Okrouhlíku 1371/30, Pražské Předměstí,  500 02 Hradec Králové
  • pracovní poměr: první PS na dobu určitouna 1 rok, s následnou možností doby neurčité
  • termín nástupu: 1.10.2024, popř. dle dohody

Požadavky:

  • SPŠ stavební nebo VŠ obor dopravní stavby nebo silniční doprava výhodou
  • uživatelská znalost práce na PC
  • řidičský průkaz skupiny B
  • velmi dobrá místopisná znalost oblasti
  • osvědčení k výkonu běžných prohlídek mostních objektů pozemních komunikací udělené Ministerstvem dopravy České republiky výhodou
  • znalosti zákonů a dalších právních předpisů, zejména:
    • zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích
    • vyhláška MD č. 104/1997 Sb., kterou se provádí zákon o pozemních komunikacích
    • zákon č. 283/2021 Sb. stavební zákon (nový)
    • vyhláška č. 227/2024 Sb., o rozsahu a obsahu PD staveb dopravní infrastruktury
    • zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
    • zákon č. 500/2004 Sb., správní řád
    • zákon č. 361/2000 Sb., o pravidlech provozu na pozemních komunikacích
    • vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích
  • svědomitost, pečlivost, komunikativnost, samostatnost
  • aktivní přístup a profesionální vystupování
  • schopnost samostatného rozhodování
  • ochota dále se vzdělávat

Náplň práce:

  • Zabezpečuje úkoly vyplývající z funkce majetkového správce silničních mostních objektů na svěřeném území.
  • Podílí se na přípravě plánu oprav a údržby mostů a zdí na silniční síti – zpracovává rozpočty na provedení prací.
  • Přebírá a kontroluje fakturaci provedených prací běžné údržby mostních objektů a zdí.
  • Provádí a zajišťuje pravidelné prohlídky mostů dle zákona č. 13/1997 Sb. v platném znění, ČSN 73 6221 a provozní dokumentace a uplatňuje požadavky, z těchto prohlídek vyplývající (plán údržby a oprav).
  • Připravuje podklady pro investiční záměry.
  • Kontroluje, připomínkuje a odsouhlasuje projektovou dokumentaci k investičním záměrům.
  • Pracuje s evidenčním systémem MostařNet.
  • Zpracovává žádosti o stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích (dopravní značení) v souvislosti se zatížitelností mostních konstrukcí.
  • Spolupracuje při aktualizaci pasportu a evidenci mostních objektů.
  • Vydává stanoviska k žádostem o povolení zvláštního užívání silnic (přeprava nadměrných nákladů).
  • Vydává závazná stanoviska pro umístění cizích zařízení do mostních objektů

Nabízíme:

  • 10. platová třída dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů
  • osobní ohodnocení
  • zvláštní příplatek
  • 5 týdnů dovolené, 5 sick days
  • stravenky formou paušálu
  • možnost využití homeoffice
  • nepeněžní benefity do výše 15 tis. Kč ročně
  • služební telefon, notebook, služební vozidlo
  • dobré zázemí stabilní příspěvkové organizace, pružná pracovní doba
  • zajistíme nutné kurzy a školení, případně doplnění kvalifikace (osvědčení k výkonu běžných prohlídek, apod.)

Bližší informace k obsahu práce Vám podá vedoucí oddělení inspekce silniční sítě, Jiří Dvořák, tel.: 721 033 197, email: jdvorak@sskhk.cz

Životopisy zasílejte na adresu: ludmila.vlckova@uskhk.eu

Do předmětu uveďte „ISS - mostař“. Vybraní uchazeči budou pozváni k pohovoru.

K životopisu připojte:

  • kopii dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání (v případě pozvání k výběrovému řízení bude nutné předložit originál, případně ověřenou kopii)
  • v případě pozvání k výběrovému řízení nutno předložit výpis z evidence rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit nebo prodloužit výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu či nevybrat žádného uchazeče.

Účastí ve výběrovém řízení uchazeč bere na vědomí skutečnost, že oprávněným zájmem organizace je uchovat si poskytnuté osobní údaje uchazeče po dobu 1 roku po skončení výběrového řízení za účelem právní ochrany a případného oslovení uchazeče v dalším výběrovém řízení.

Soubory ke stažení